Dursun Ali Erzincanlı 40 Yaşındasın

Dursun Ali Erzincanlı 40 Yaşındasın Sözlerini sizler için yazdım.

Şiir sözlerini buradan takip edebilirsiniz.

Rahmetini umarak, günahkar bir dille Allah (a.c)

Ya rasulallah alemlere rahmet hayatın geçiyor kalbimizden, kalbimizden seyrediyoruz seni.

İşte bir yaşındasın veni saad yurdundasın sana süt anne olmadı kadınlar, bu yüzden dargın bulutlar, bir damla yağmur indirmiyor.

Kıtlık hüküm sürüyor veni saad yurdunda minicik bir bulut var gökyüzünde, sana aşık ayrılmıyor baş ucundan ve insanlar yağmur duasında hz. Halime kucağına alıyor seni yüzünde bir gölgelik seni güneşten korumak için oysa minicik bir bulut gökyüzünde sana meftun sana kilitli ve dua eden rahibin kucağındasın dünyalar güzeli gözlerine bakıyorlar kıtlığıda unutuyor, yağmuruda, duayıda ama sen unutmuyorsun uğruna canlarımız feda o gözlerinle gökyüzüne bakıyorsun o minicik bulut ilişiyor bakışlarına ,büyüyor büyüyor sonra nazlı nazlı yağmur damları iniyor buluttan fakat çoğusu bilmiyor yağmurun geliş sebebini, çoğusu bilmiyor Seni ..

Altı yaşındasın medine münevvere yolundasın yanında aziz annen ve Ümmü Eymen yetimliğini hissediyorsun baba kabiristanında sonra yolda ebva’da öksüzlük karşılıyor seni mekkeye annesiz giriyorsun.

Abdul Muttalip bir başka seviyor seni, Ebu Talip bir başka seviyor ya Rasulallah mekke çocukları annelerine seslenirler miydi senin yanında onlar anne dediklerinde sen yeremi bakardın? Mekke rüzgarları kaç gece  gözyaşlarını taşıdı ebvayaKaç gece anne diye hıçkırdın .

Efendim senin yerinede anne dedik annemize senin yerinede baba dedik

25 yaşındasın ve bam başkasın kimse sana denk değil şevket yayıyor kokun, güven veriyor sesin Sen Muhammedül Eminsin.

33 yaşındasın dalga dalga rahmet var 35 yaşındasın hadi gel bekletme yar. İniltiler çalıyor kapısını göklerin hadi gel bekletme yar sinesi çatlayacak rasul bekleyenlerin . Hadi gel ey yar !Nur dağına davet var!

İşte 40 yaşındasın Hira Nur dağındasın, cibril iniyor göklerden ve nokta nokta her yerden salat selam yükseliyor.

Sen kainatın yüreginden hasretle kopan ahtsın, karanlık gecelerimize sabahsın, SEN nebiyullahsın, Sen habibullahsın, Sen rasullullahsın…

Niye incittiler ki seni sultanım? niye işkence yaptılar ki sana? Ebu Talip öldü diyemi bu fervasızca saldırılar?  Himayesiz kaldın diye mi? Kabedeki ağlayışın geliyor gözümüzün önüne amca yokluğunu ne çabuk hissettirdin diyişin.

Harem de namaz kılışın geliyor aklımıza. Başına pislikler saçılıyor başına başlar feda o mübarek başını, nasipsizler sana bakıp nasılda gülüyorlar

Biri koşuyor mekke sokaklarından  sana doğru  biri koşuyorama sanki arşi ala yere inmiş bu koşan kimdir diye bir soru dolaşıyor boşlukta bu koşan kim?. Ve cevap veriyor biri:

Muhammedin kızı Fatumatüz Zehra velilerin anası yüzünü gözünü siliyor biricik kızın sana yeryüzünde en çok benzeyen gülmesi sen ağlaması sen! Ağlama kızım diyişin geliyor aklımıza.

Niye çıkardılar ki yurdundan seni? himayesiz kaldın diye mi ? onlar bilmiyorlar mıydı seni himaye edeni? seni yetim bulup barındıranı , seni alemlere rahmet kılanı, onlar deli diyorlardı sana. Sen susuyordun. Mecnun diyorlardı, şair diyorlardı  Sen susuyordun. Seni bizim elimizden kim kurtaracak diyorlardı. Sen Sen Allah diyordun. ALLAH (A.C.)…

Ayrıca Sitemizde yer alan Dursun Ali Erzincanlı ‘ya ait eserleri dinlemek için Dursun Ali Erzincanlı başlığı adı altında inceleyebilirsiniz.


Sesinizi Duymak istiyoruz! Yazacağın yorumlar ömür boyu sitede kalacaktır, Aşağıdan hemen yorum yaz!

İlgili Videolar

Hemen Yorum Ekle

  1. […] şehrin TV kanalında yarışma tarzındaki bir programda Türk kızın Dursun ali erzincanlının 40 yaşındasın şiirini okuyor ve izleyiciler Göz yaşları içerisinde dinliyorlar. Oy […]

    Küçük Türk Kızı Ağlatıyor | Yasin Suresi, Yasin Dinle, Yasin-i şerif, İlahi Dinle, ilahileri dinle, Kuran Dinle, 10 yıl önce Cevapla

  2. ilahiniz çok güzel efendim

    sema atilla, 10 yıl önce Cevapla

Yorum Ekle

Haber Bülteni

e-posta adresini yaz Video eklediğimizde bildirelim

Sizden gelenler

  • yasinallah razı olsun kardeşim hizmetlerinizin insanlğın hidayetine sebep olması duasıyla
  • hacı gençAllahu teala şeyh Abdulkadir Geylaniye rahmet eylesin. Onu sevenlerden ve yolundan gidenlerden