Cübbeli Ahmet Hoca – Ömer Çelakıl

Cübbeli Ahmet Hoca : Gerçek ismi Ahmet Mahmut Ünlü ‘dür. Aslen Giresun ve 27 Şubat 1965 tarihinde İstanbul Fatih ‘te dünyaya gelmiştir.  Çocukluk yıllarını geçirdiği mahallede iki tane Ahmet isimli çocuk olduğundan dolayı hocası ve arkadaşları onu ayırt etmek istemiş ve cübbe ile şalvar giymeyi çok sevdiği için “Cübbeli’’ lakabını vermişlerdir.

Kendi çevresinde verdiği vaazlardan ve dini sohbetlerden tanınan Cübbeli Ahmet Hoca kamuoyuyla tanışması 17 Ağustos 1999 depremi hakkında yaptığı konuşmayla olmuştur. Yaptığı konuşma yüzünden İstanbul 2 nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından Türk Ceza Kanunu ‘nun 312 maddesi uyarınca “Halkı din, mezhep ve inanç farklılığı gözeterek birbirine karşı kamu düzeni için tehlike olabilecek şekilde düşmanlığa alenen tahrik etmek’’  suçundan 2  yıl 7 ay 3 gün hapis cezasına çarptırılmış fakat 13 ay hapis yatmıştır.

Karagümrük çetesi operasyonu kapsamında 12 Ekim 2011 tarihinde gözaltına alınmış ve mahkeme tarafından tutuklanmış, fakat tutuklunun geçen süre ve tutuklamanın koruma tedbiri olmasından dolayı 7 aralık 2012tarihinden tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmiştir.

Ömer Çelakıl ;  1980 yılında Siverek ‘te dünyaya gelmiştir. Kur ‘an-ı Kerim üzerine  Matematiksel çalışmaları ve Kur ‘an-ı Kerim’deki Matematiksel sistemin açığa çıkartılması üzerine yaptığı çalışmalarıyla tanınan Türk araştırmacı ve tıp doktorudur.

Cerrahpaşa tıp fakültesinden mezun olmuş ve  İsmi ilk olarak 2000′li yılların başında duyulmaya başlanmış, “Kuran ‘nın  Şifresi’’ adlı kitabı Sınırötesi Yayınları’ndan 2002 yılında çıkmış ve aynı yıl en çok satan kitap olmuştur.

Bu videomuz da; Çok eşlilik, Hurilerle yaşam  sorularına cevap bulabilirsiniz.

TNT ekranlarında Salı günleri yayımlanan  Hayatın Şifreleri Özel ” isimli programda  Cübbeli Ahmet Hoca’ nın sohbetini izleyebilirsiniz.


Sesinizi Duymak istiyoruz! Yazacağın yorumlar ömür boyu sitede kalacaktır, Aşağıdan hemen yorum yaz!

İlgili Videolar

Yorum Ekle

Haber Bülteni

e-posta adresini yaz Video eklediğimizde bildirelim

Sizden gelenler

  • yasinallah razı olsun kardeşim hizmetlerinizin insanlğın hidayetine sebep olması duasıyla
  • hacı gençAllahu teala şeyh Abdulkadir Geylaniye rahmet eylesin. Onu sevenlerden ve yolundan gidenlerden

Bahtınızdaki Video