Dursun Ali Erzincanlı 52 Gün

Dursun Ali Erzincanlı 52 Gün şiirinin Sözlerini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Alemlerin Rabbi olan Allahım bir peygamber gönderecekse eğer yıldızlar duyurur bu haberi,

Kamer menzillerinde üç yıldız doğar, üç yıldız kainatı bu haberle müjdeler.

Şimdi son kez doğacak  yıldızlar müjde üstüne müjde, nur üstüne nur gibi şimdi son kez müjdeleyecek o son aziz peygamberi

52 gün var hanei saadette hüzün ve sevinç iç içe tesellisini bekliyor annelerin annesi,

Eşini kaybetmiş hazin bakışları ile incisini bekliyor.

Belki o minik kalp atışlarını duyuyor belki göz yaşı döküyor babasız dünyaya gelecek, ama taşıdığı rahmetin farkındadır Hz. Amine tam 52 gün.

Ve yıldızların da ötesinde hazırlıklar kuşlar var kuşlar bakışlarıyla mesafeler aşmaktadır. kuşlar dünyadan çok uzaklar ama hızla dünyaya yaklaşmaktadır. Tam 52 gün.

Mekke-i mükkeremede bir felaket haberi!

Yemen valisi Ebrehe kabeye saldıracak Abdul muttalib’in alınan 200 devesi mekke reisi develerini istiyor kabenin sahibi kabeyi koruyor.

Ebrehe öfkeli onu bana karşı kimse koruyamaz diyor.

Kureyşin ulusu son sözünü söylüyor ben ona karışmam işte sen! işte o! 52 gün var.

Mekke halkı tepelere yürür, dağ başlarına, Mekke boşaltılır, Harem-i şerif mahsun, Abdul Muttalip mahsun. Kureyşin ulusu kabenin habzasına tutunur.

İlahi dokunulmazlığı tehlikeye düşmüş olanları koru, kabeyi ve kabe halkını koru…

Ve ardından oda yürür  dağlara, bir tek örtüsü kalır kabenin, yemen alacası bir  örtü …

Hane-i saadet yalnız, makam-ı ibrahim yalnız ,hicri ismail, hacerul esvet ve kabei muazzama yapa yalnız

Ve kuşlar ayak yapılarından belli ki sadece uçmak için yaratılmışlar bir yere kesinlikle konmıcaklar kuşlar hızla dünya semasına yaklaşmakta 52 gün

Muhassap vadisinde Ebrehenin ordusu en önde devasa bir fil, ardında 60 bin sefil, kabeyi yıkmak için harekete geçiyor. Daha adımı atmadan fil ebrehenin yol göstericisi Tufeyl yaklaşıp kulağına bişeyler fısıldıyor:

mamut sağ ve selametle geldiğin yere dön çünkü sen Allah’ın dokunulmaz kıldığı memlekettesin ve tufelyde çekilir dağlara ve fil dizlerinin üzerine çöker ordu bir kargaşa ne oldu bu file?  yönü başka bir terafa çevirilince koşuyor hemde delice bir süratle.

Ama kabeye doğru döndürülünce yüzü kapanıyor dizlerinin üstüne ucu sivri demirler sokuluyor vücuduna  mamut kalksın ve yürüsün diye ama nafile…

Tam o esnada gökyüzünde, yemen tarafında bir karartı kapkara bir bulut gibi deniz üzerinden git gide yaklaşan yaklaştıkça  netleşen bir karartı ve dehşetle açılan gözler ve sap sarı kesilen yüzler bir ses dayanabilcekseniz bakın! diyordu  çünkü gökten  ebabiller yağıyordu.

Yeryüzünde hiç görülmemiş kuşlar irili ufaklı ,bölük bölük , firka firka, birbiri ardınca başları vahşi hayvanları başı, gibi gagalarında ve ayaklarında taşlar  pişirilmiş çamurdan kanatları benek benek kar beyazı o ilahi nurdan ve anıllarında bir yazı El kahhar! belliki azap için yaratılmışlar. işte başlıyor azap Ebrehe ile 60 bin kişilik ordusu ve sicim gibi yağan taşlar taşlaşmış yürekleri söküp çıkaran taşlar52 gün var  kabe yalnız değil kabe sahipsiz değil ve haykırıyor kabe hani nerde ordunuz hani gururlanıyordurnuz hani kayış yurdunuz  hem nereye kaçıyorsunuz takipeden allah nereye kaçacaksınız takip eden allah bugün fil ordusundan bu azabı tatmayan hiçkimse kalmayacak ebrehe mağlup, galip olan allah biliniz ki sonunuz  alevli ahtdır. İmtikam alanların en hayırlısı Allahtır.

Ya Rabbi bugün ve bugünden sonra eğer bir ebrehe ruhu toplayıp ordusunu, yürürse haremine, ne olur ebabillerini gönderme! Muhammedi muhabbetle dolu bir tek kalpte duruncaya dek, gönderme azap kuşlarını, o gün dağlara çekilen halk  nasıl korku içerisinde  izlediyle onları bugün ebabiller izlesin bizi ve yeryüzü duysun sesimizi kabe-i muazzamanın koruyucusu biziz!

Çünkü biz Ümmeti Muhammediz

Ebabiller uzaklaşırken mekkeden, Kabei muazzama gönüller sultanını bekliyordu, anneler annesi gülünü bekliyordu tam 52 gün var!

Ayrıca Sitemizde yer alan Dursun Ali Erzincanlı ‘ya ait eserleri dinlemek için Dursun Ali Erzincanlı başlığı adı altında inceleyebilirsiniz.


Sesinizi Duymak istiyoruz! Yazacağın yorumlar ömür boyu sitede kalacaktır, Aşağıdan hemen yorum yaz!

İlgili Videolar

Hemen Yorum Ekle

  1. Yarısını Yanlış Yazmışsın 😀

    Hüseyin Furkan Yüceer, 10 yıls önce Cevapla

Yorum Ekle

Haber Bülteni

e-posta adresini yaz Video eklediğimizde bildirelim

Sizden gelenler

  • yasinallah razı olsun kardeşim hizmetlerinizin insanlğın hidayetine sebep olması duasıyla
  • hacı gençAllahu teala şeyh Abdulkadir Geylaniye rahmet eylesin. Onu sevenlerden ve yolundan gidenlerden