Dilek Duası

Bir rivayete göre ; İmamı Kurtubi Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için Salat-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salatü Selam ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebep yaratır ve ona muradını verir” demiştir.

Salatı Tefriciye :

Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükda bihil’havaicü, ve tünalü bihir’regaibü, ve hüsnül’havatimi, ve yüsteskal’ğamamü bivechihil’ kerimi, ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli ma’lumin lek.

Anlamı :

Allah’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hatimelere güzel akibetlere nail olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V.)’e ve onun al ve ashabına; her bakış ve her nefeste ve zatinca malum olanların sayısınca, kamil bir rahmet ve tam bir selamet ihsan eyle.”

Kaynağı belli olmayan Bir rivayete göre : Haceti veya bir dileği olan sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye karşı oturur da bu duayı 100  defa okursa dileği gerçekleşir.

Cenabı Hakkın veli kullarından olan Süleyman bin Mukatil hazretleri şöyle buyurmaktadır:

“Kim aşağıdaki duayı sabah namazından sonra yüz kez okuyup Cenabı Haktan dilekte bulunur da Allah onun dileğini vermezse ben Süleyman bin Mukatile lanet eylesin.”

Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. Allahümme inni es’elüke ya kadimü. Ya Daimü. Ya Ferdü.  Ya Vitru. Ya Ehadü.  Ya Samedü.  Ya Hayyü.  Ya Kayyumü. Ya Zel Celali Vel İkram. Fein tevellev fekul Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ‘nun önerdiği Dilek Duası şöyledir:

Allah ‘ım senden dinde sebat etmeyi diliyorum. Senden doğrulukta kararlı olmayı diliyorum.Senden nimetlerine şükretmek ve ibadetlerini en güzel biçimde yapmayı diliyorum. Senden doğru söyleyen bir dil sağlıklı ve sana teslim olan bir kalp istiyorum. Bildiğim her zararlı şeyin şerrinden sana sığınıyorum. Bildiğim her hayırlı şeyi istiyorum. Bildiğim her günah içinde bağışlamanı istiyorum.


Sesinizi Duymak istiyoruz! Yazacağın yorumlar ömür boyu sitede kalacaktır, Aşağıdan hemen yorum yaz!

İlgili Videolar

Hemen Yorum Ekle

  1. allahü teala dileyene dilediğini versin inş.

    serkan tamer meral, 9 yıls önce Cevapla

Yorum Ekle

Haber Bülteni

e-posta adresini yaz Video eklediğimizde bildirelim

Sizden gelenler

  • yasinallah razı olsun kardeşim hizmetlerinizin insanlğın hidayetine sebep olması duasıyla
  • hacı gençAllahu teala şeyh Abdulkadir Geylaniye rahmet eylesin. Onu sevenlerden ve yolundan gidenlerden

Bahtınızdaki Video